Sukces dla szkoły, miasta i województwa!

15225276_1396313103735346_353150769_oKrasomówstwo nie jest łatwą sztuką. Należy tak powiedzieć tekst, by nie tylko zachwycić słuchaczy, ale również przenieść ich w świat wyobraźni.

W tym roku udało się to  uczniowi klasy VI B, Patrykowi  Lessmanowi, który  brawurowo pokonał rywali na szczeblu  powiatowym i wojewódzkim XLI Konkursu Krasomówczego im. Marii Zientary- Malewskiej. W finale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci  Szkół Podstawowych w Legnicy zajął VIII  miejsce w klasyfikacji generalnej,  dodatkowo zdobywając nagrodę specjalną Prezydenta Miasta.

Swą mową przeniósł słuchaczy do XV – wiecznej Iławy, zachwalając również jej współczesne walory. Podczas konkursu  wygłosił tekst „Targ, bazar a może rynek?” autorstwa Joanny Bakaluk, która przygotowywała go do konkursu.

Wygląda na to, że poloniści naszej szkoły znaleźli patent na krasomówstwo.

Wystarczy wspomnieć wojewódzkie i ogólnopolskie sukcesy już absolwentów – Szymona Oleksów, rodzeństwa: Zuzanny i Filipa Rybińskich czy Izabeli Januszewskiej.

Miejmy nadzieję, że nie jest to ostatni sukces Patryka, a dopiero początek przygody z żywym słowem.

Tekst i foto: Joanna Bakaluk