Zespół wokalny dla klas I-III WESOŁE NUTKI

Inicjatorem założenia zespołu wokalnego dla uczniów klas I-III była Pani Edyta Krawczyk. Zespół istnieje od 2007 r. Bierzemy udział w akademiach szkolnych, występach na terenie miasta Iława, jak również w konkursach wokalnych. Tradycją zespołu stały się spotkania kolędowe, początkowo w formie spotkań „Hej kolęda, kolęda”, a w 2010 r. odbyła się I Kolędowa Szansa na Sukces, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Celem tych spotkań jest nie tylko kształtowanie zainteresowań muzycznych, ale również kształcenie właściwej postawy wobec własnej kultury i tożsamości narodowej, kształcenie umiejętności włączania sztuki muzycznej we własne życie, przygotowanie uczniów do występów przed publicznością, ćwiczenie pamięci, dykcji, rozwijanie wrażliwości estetycznej, kształtowanie umiejętności pracy w grupie poprzez zabawę,wyjazdy na konkursy.

ROK SZKLONY 2013/2014

Z ŻYCIA ZESPOŁU

W piątkowe popołudnie (15 listopada) został zorganizowany
„Wieczór poezji śpiewanej i piosenki dziecięcej”.
Na scenie zaprezentowali się uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia zespołu wokalnego „Wesołe nutki”. W wykonaniu uczniów mogliśmy wysłuchać pieśni patriotycznych oraz wielu ciekawych i wesołych piosenek dziecięcych. Uczniowie ciężko pracowali przez miniony miesiąc, aby opanować nowy dla nich repertuar. Myślę, że nie tylko pobudziliśmy serca, ale i uśmiech na twarzach słuchaczy.
Jako soliści zaprezentowali się na scenie: Zuzanna Myszkiewicz, Aleksandra Krajewska, Wiktoria Sibon, Damian Świerczyński, Mateusz Wdowiak.
Pozwolę sobie wymienić osoby, które aktywnie uczestniczą w pracy zespołu wokalnego: Zuzanna Bytner, Maria Knowska, Maja Pankowska, Sara Zagajewska, Michalina Telej, Patrycja Tomaszewska, Zuzanna Myszkiewicz, Mateusz Wdowiak, Wiktoria Gawińska, Dagmara Iwanowicz, Nikola Godziebiewska, Sandra Graszk, Oliwia Orzechowska, Marta Nadwodna, Wiktoria Sibon, Damian Świerczyński, Zuzanna Taranowska, Julia Wasińska, Izabela Żubertowska, Brajan Żubertowski, Szymon Chomej.
    `
Moi podopieczni, rodzice, zaproszeni goście i grono pedagogiczne mieli okazję usłyszeć mnie w wykonaniu kilku utworów z poezji śpiewanej.
Podczas wieczoru zbieraliśmy pieniądze na zakup nowych strojów dla zespołu. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspomogli.
Dziękuję sponsorom, którzy zakupili cukierki, aby umilić nam wieczór: państwu  Elżbiecie i Tomaszowi Ewertowskim, państwu Beacie i Wiesławowi Myszkiewicz, pani Wiolecie Taranowskiej, pani Stanisławie Majewskiej,
pani Dyrektor Małgorzacie Kamińskiej.
Serdeczne podziękowania należą się rodzicom moich uczniów, którzy wspierają mnie w moim działaniu. Jest to przeogromna praca z mojej strony, ale również praca dzieci i ich rodziców.

Tekst: Edyta Krawczyk

Foto: Bartosz Kluba, Wiesław Myszkiewicz, Edyta Krawczyk

WIECZÓR PEŁEN WRAŻEŃ!WIECZÓR PEŁEN WRAŻEŃ!WIECZÓR PEŁEN WRAŻEŃ!WIECZÓR PEŁEN WRAŻEŃ!WIECZÓR PEŁEN WRAŻEŃ!WIECZÓR PEŁEN WRAŻEŃ!WIECZÓR PEŁEN WRAŻEŃ!WIECZÓR PEŁEN WRAŻEŃ!

Dnia 8 listopada uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w „II Rejonowym Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej w Rudzienicach”.
Wystąpili:
– w kategorii klas I-III SP:
Zespół wokalny „Wesołe nutki”, które zaprezentowały się w piosence pt. „Dzieci świata”,
Aleksandra Krajewska – wykonała utwór pt. „Życzenie”,
Zuzanna Myszkiewicz – otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenki „Najlepsza koleżanka”,
Wiktoria Sibon – zdobyła III miejsce za piosenkę „Warszawo ma”,
w kategorii dorośli, wyróżnienie otrzymała Edyta Krawczyk za wykonanie piosenki „Taki kraj”.

Tekst: Edyta Krawczyk

Foto: Bartosz Kluba i Edyta Krawczyk

Rozśpiewana dwójka

Rozśpiewana dwójkaRozśpiewana dwójkaRozśpiewana dwójkaRozśpiewana dwójka