Zwierzęta egzotyczne hodowane w domu

Psy, koty, chomiki, świnki morskie to popularne zwierzęta hodowane w naszych domach. Coraz większą popularnością cieszą się zwierzęta egzotyczne, które dotychczas można było zobaczyć jedynie na filmach przyrodniczych lub w Zoo. O takich właśnie „domowych pupilach” była lekcja przyrody, która odbyła się w klasach IV a, IV b, IV c i VI c. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się o niektórych gadach i ssakach egzotycznych, którymi byli: pyton królewski, boa dusiciel, kameleon jemeński, waran stepowy, suseł Richardsona. Przekazane wiadomości dotyczyły nie tylko ich wyglądu i sposobu życia, ale także warunków, jakie należy zapewnić „pupilom” w warunkach domowych. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując zadania typu: „prawda-fałsz”, zobaczyć fotografie, ułożyć puzzle z postaciami zwierząt. Największą atrakcją lekcji było oglądanie susła Richardsona. Dosia, która w tym dniu pojawiła się w szkole, zrobiła furorę :-) Budowała gniazdo, machała łapkami, gryzła szmatki, jadła mlecz i orzeszki a nawet dała się pogłaskać. Mam nadzieję, że taka żywa lekcja przyrody spodobała się uczniom i zapamiętają, że hodowla zwierząt to nie tylko przyjemność, ale również duża odpowiedzialność. Wybrane fotografie, które były prezentowane podczas zajęć można oglądać do połowy czerwca na wystawie w szkole.

Anna Werengowska