Zajęcia edukacyjne pt. „Opowiem Ci o raku”

W środę  13.11.2019r. gościliśmy  w szkole przedstawicielkę Centrum Radioterapii w Elblągu.

Pani Anna Kleina została zaproszona przez nauczycielki naszej szkoły w celu przybliżenia uczniom bardzo ważnej, ale również jakże trudnej, tematyki onkologicznej. W dzisiejszych czasach nowotwór dotyka coraz więcej osób, a co gorsze, chorują coraz młodsi ludzie. Mimo wielu akcji społecznych, wiedza na ten temat jest bardzo mała, a mity jej towarzyszące stają się powszechne. Błędne staje się myślenie o tym, że rakiem można się zarazić lub go odziedziczyć. Nie każda choroba nowotworowa kończy się śmiercią.

W zajęciach edukacyjnych pt. „Opowiem Ci o raku” wzięli udział uczniowie klas: III b, IV c, V b, VI c. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wykładu przygotowanego przez naszego gościa oraz brały czynny udział we wszelkich formach aktywności związanych z tematyką spotkania np. burzy mózgów, tworzeniu własnej piramidy zdrowia czy rozwiązywaniu krzyżówki. Na zakończenie uczniowie otrzymali praktyczny poradnik, zawierający wskazówki na temat zdrowego żywienia oraz pamiątkowe dyplomy.

Ciekawa tematyka, profesjonalizm oraz kreatywne podejście prowadzącej do przekazywania wiedzy zaowocowało chęcią do dalszej współpracy. Kolejny cykl spotkań profilaktycznych zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Tekst: Katarzyna Łazicka

Zdjęcia: Agnieszka Klonowska