XXXI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci Szkół Podstawowych – legnicka przygoda Izabeli Januszewskiej

5.

XXXI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci Szkół Podstawowych odbył się w dniach 19 – 21 listopada 2015 roku w Legnicy

Honorowy patronat nad konkursem sprawują: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Turystyki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W roku szkolnym 2015/2016 reprezentantką województwa warmińsko-mazurskiego była Izabela Januszewska z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie, która zwyciężyła w eliminacjach szkolnych, powiatowych i wojewódzkich.

W ogólnopolskiej przygodzie oratorów wzięło udział 52 uczestników (na 56 zgłoszonych) – 27 ze Szkół Podstawowych i 25 z Gimnazjów z 13 województw naszego kraju.

Z 27 uczniów szkół podstawowych do finału zakwalifikowało się 6 osób. Izabela nie znalazła się w tej grupie, ale cieszyła się z obecności na wytwornej legnickiej scenie i korzystała z warsztatów teatralnych, uczestniczyła w wycieczkach do legnickiej palmiarni, Wrocławia oraz kina, podziwiała występy artystyczne, które organizatorzy, Zarząd Oddziału PTTK w Legnicy wraz z instytucjami współpracującymi: CKZiU, SP nr 19 w Legnicy, SP nr 9 w Legnicy, IV LO w Legnicy, przygotowali dla uczestników finału ogólnopolskiego. Razem z Izą miło wspominamy wszystkie atrakcje i wspaniałą atmosferę podczas 4 dni spędzonych w Legnicy.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji i Rady Rodziców przy SSP 2 za umożliwienie nam wyjazdu.

10.

Szczególnie ciepło dziękuję rodzicom Izy, państwu Natalii i Grzegorzowi Januszewskim za zaufanie, wspieranie talentu córki i niezwykle ciepłe powitanie w Iławie. Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

11.

Tekst i zdjęcia:  Lidia Miłosz