Wizyta w schronisku dla zwierząt

P1140814Uczniowie koła przyrodniczo – ekologicznego z SSP 2 w Iławie wybrali się do schroniska dla zwierząt „Przytulisko”. Wycieczkę poprzedziła trwająca około miesiąca zbiórka produktów potrzebnych zwierzętom (karma, miski, ubranka, koce, zabawki).
Pracownica opowiedziała dzieciom o pracy w schronisku, o sytuacji zwierząt, o tym, jak postępować z chorym psem, itp. Dzieci zrozumiały, że posiadanie pupila to nie tylko przyjemność, ale głównie obowiązek wobec słabszej istoty.
Uczestnicy, mimo brzydkiej pogody, byli bardzo zadowoleni i z uśmiechem na twarzy opowiadali o psach i kotach, które najbardziej przypadły im do serca.

                                                                                                                              TEKST: Joanna Przytuła

                                                                                                                              FOTO: Urszula Złotowska

                                                                                                                                            Karol Podolski

 

P1140814Wizyta  schronisku dla zwierzątWizyta w schronisku dla zwierzątWizyta w schronisku dla zwierzątWizyta w schronisku dla zwierzątWizyta w schronisku dla zwierzątWizyta w schronisku dla zwierzątWizyta w schronisku dla zwierzątWizyta w schronisku dla zwierzątWizyta w schronisku dla zwierzątWizyta w schronisku dla zwierzątWizyta w schronisku dla zwierzątWizyta w schronisku dla zwierząt