Uczniowie 5 c i 5 e uczestnikami treningu koncentracji.

16 i 23 października uczniowie 5c i 5e wraz z wychowawcami: Lidią Miłosz, Joanną Mańską i Michałem Mazanowskim wzięli udział w zajęciach pn. „Jak uczyć się skutecznie? Trening koncentracji.” Warsztat poprowadziła Pani Małgorzata Ilkiewicz ze Stowarzyszenia Przyjaznego Dzieciom, które funkcjonuje w Iławie od sierpnia 2018 r. Jednym z jego celów jest wspieranie edukacji dzieci i młodzieży na terenie powiatu iławskiego. Piątoklasiści wykonali zestaw ćwiczeń wspomagających koncentrowanie się na zadaniach. Dowiedzieli się, co sprzyja efektywnej pracy mózgu. Poznali rolę kolorów, zdrowej diety oraz angażowania wszystkich zmysłów. Klasy bawiły się doskonale przy łamigłówkach na planszach sudoku. Prowadząca przekonała uczniów, że warto zaczynać od prostych zadań, bo nawet mały sukces motywuje do kolejnych działań i zachęca do podejmowania wyzwań. Wychowawcy klas: 5c i 5e bardzo dziękują Pani Małgorzacie Ilkiewicz za interesujące i inspirujące zajęcia.

Tekst: Lidia Miłosz, Michał Mazanowski; zdjęcia: Lidia Miłosz