„Szlachetna paczka” w iławskiej „dwójce”

„Szlachetna paczka” w iławskiej „dwójce”Dwadzieścia jeden kartonów wypełnionych artykułami codziennego użytku, żywnością, nowo zakupiona pralka i opał… To wszystko dotarło z SSP2 do wybranej rodziny. Dzieci z „dwójki”, ich rodzice i nauczyciele otworzyli serca, bo chcieli pomóc tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Święta … czas magiczny… Ten czas rozbudza w każdym świadomość bycia potrzebnym i jednocześnie potrzebującym. Uczy szacunku dla bliźnich, prawdziwej miłości i zrozumienia swego miejsca w bałaganie współczesnego świata.

W dniach od 23 XI do 5 XII w SSP 2 trwała akcja „Szlachetna paczka”. Udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu był okazją do obdarowania tych, którym ekonomiczna sytuacja nie pozwoliłaby na godne przeżycie świąt. Uczniowie w odpowiedzi na apel przynosili wartościowe rzeczy: chemię, żywność, odzież, zabawki. Zorganizowano także zbiórkę pieniędzy na zakup pralki i opału, by sprostać wszystkim potrzebom. Składali się wszyscy – rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły. Nad przebiegiem akcji czuwały wolontariuszki: Dorota Kowalewska i Aleksandra Tarka, a także nauczycielka, Urszula Złotowska, która wraz z wychowankami zadbała również o estetyczną oprawę podarków. Zaangażowała także podopiecznych w przygotowanie ozdób świątecznych, które udekorują siedzibę organizatorów „Szlachetnej paczki”. Do działań na terenie szkoły aktywnie włączyły się panie: Barbara Lewandowska, Joanna Przytuła, Róża Nitkowska i Ania Patorska.

Przeżywając każdy etap przedsięwzięcia, doświadczyliśmy dobrych chwil. Teraz mamy w sercach gorące płomyki, które ogrzewają nas od środka, bo poczuliśmy się potrzebni. Gorąco dziękujemy zaangażowanym w akcję i obdarowanym.

Lidia Miłosz

Urszula Złotowska

Róża Nitkowska

„Szlachetna paczka” w iławskiej „dwójce”