Szlachetna Paczka  2015 w iławskiej „Dwójce”

P1140806Po raz czwarty „Zielona” przystąpiła do udziału w  ogólnopolskiej akcji charytatywnej  Szlachetna Paczka, w  wyniku której w okresie przedświątecznym najbardziej potrzebujące rodziny otrzymują prezenty gwiazdkowe.

Kolejny raz cała społeczność szkolna –uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice aktywnie włączyli się do akcji, aby sprostać potrzebom wybranej rodziny. W ten sposób udowodniliśmy, że dawanie i obdarowywanie jest  radością. Z dnia na dzień przybywało darów i pieniędzy. Dzieci dzieliły się słodyczami, zabawkami, a rodzice i personel szkoły starali się zadbać, aby wyposażyć rodzinę w najbardziej potrzebne artykuły.

Szkoła przygotowała trzydzieści trzy paczki i dwadzieścia okolicznościowych torebek oraz potrzebny sprzęt gospodarstwa domowego. Nad akcją czuwała wolontariuszka – pani Klaudia Skolimowska – maturzystka iławskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Za szczególną współpracę i wsparcie w przygotowaniu paczki dziękuję: pani Aleksandrze Nadolskiej, Katarzynie Łazickiej, Magdalenie Grzybowskiej, Lidii Miłosz, Michałowi Mazanowskiemu, Michałowi Lenckowskiemu, a także niezawodnym: Włodkowi Zagrodzkiemu, Waldemarowi Nowotnikowi i Zygmuntowi Majewskiemu oraz tym wszystkim, którzy potrafią się dzielić, aby sprawić innym radość i uczynić ich choć  trochę szczęśliwszymi, bo w człowieku jest serce, a w nim ukryte dobro…

Koordynator akcji

Foto i tekst: U. Złotowska