„Spotkania z Poezją” 2017 w klasach IV-VI

Wyniki szkolnych eliminacji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją” 2017 w klasach IV-VI

W miniony wtorek, 25 kwietnia 2017 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”. Komisja konkursowa składająca się z polonistek, pań: Joanny Bakaluk, Lidii Miłosz, Anny Przesmyckiej i Beaty Waruszewskiej wyłoniła zwycięzców.

Patryk Lessman (nauczyciel prowadzący: Joanna Bakaluk)

i Laura Romero Sochacka (nauczyciel prowadzący: Lidia Miłosz)

zajęli ex aequo pierwsze miejsce i będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji miejskich, które odbędą się 5 maja w kinoteatrze „Pasja”.

Wyróżnieni zostali:

Igor Kołecki (nauczyciel: Lidia Miłosz)

Antoni Suwiński (nauczyciel: Lidia Miłosz)

Błażej Szulowski (nauczyciel: Joanna Bakaluk)

Na szkolnej scenie zaprezentowali się również: Liwia Wiśniewska, Ignacy Więcek, Wiktoria Stasińska, Aleksandra Krajewska, Patryk Furmanek, Miłosz Kowalski, Igor Lewicki, Mateusz Wdowiak, Szymon Preuss, Julia Chrobak, Amelia Car, Igor Kołecki, Karolina Jabłońska, Laura Meler, Anna Trzcińska, Nikola Gajdel, Kuba Turowski, Klaudia Pułtorak, Amelia Łukwińska, Maria Malanowska, Julia Najdowska, Zuzanna Świergolska. Wszyscy uczestnicy konkursu recytowali wiersze

znanych polskich twórców literatury: Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wojciecha Młynarskiego, Lecha Pijanowskiego, Ludwika Jerzego Kerna, Jana Brzechwy, Danuty Wawiłow, Stanisława Grochowiaka, Adama Mickiewicza, Krzysztofa Buszmana, Aleksandra Rymkiewicza, Kaliny Jerzykowskiej, Agnieszki Frączek, Marii Terlikowskiej, Tomasza Nowaczyka, Julii Heller i Joanny Kulmowej.

Dziękujemy paniom Milenie Jachowskiej i Milenie Wojenkowskiej za wykonanie pięknej scenografii uczniowskich prezentacji, a pani Grażynie Wiącek za uwiecznienie wydarzenia na fotografiach.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu. Zachęcamy do kolejnych spotkań z poezją.

Tekst: Lidia Miłosz

Zdjęcia: Grażyna Wiącek