Z poprawną polszczyzną na co dzień – etap szkolny klas II i III

W bieżącym roku szkolnym odbyły się dwa etapy konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” dla uczniów klas drugich i trzecich.

W tegorocznej edycji wzięło udział 13 uczniów z klas drugich i aż 60 z klas trzecich. Do drugiego etapu przeszło 11 uczestników z klas trzecich, z kolei do ogólnopolskiego etapu zakwalifikowała się jedna uczennica – Aleksandra Jończak z klasy III a (op. Grażyna Wiącek).

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie finałowym!

Bardzo dobrze poradzili sobie także uczniowie:

Jakub Karaim, kl. III c (op. Anna Gejda, Agnieszka Krakos);

Zofia Kaska, kl. III e (op. Iwona Drzymalska-Olszewska).

Zabrakło tylko 1 punktu, żeby i oni znaleźli się w trzecim, ogólnopolskim etapie. Gratulujemy wysokiego wyniku!

W naszej fotogalerii prezentujemy zmagania uczestników podczas konkursu.

Szkolni organizatorzy:

A. Werengowska