Lekcja przyrody w klasie IA i IIB

W ramach innowacji pedagogicznej „Jestem przyjacielem zwierząt” w klasie IA i II B odbyła się lekcja przyrody, którą przeprowadziła pani Anna Werengowska. Tematem spotkania były małe gryzonie – szynszyle. Uczniowie zapoznali się z wyglądem zwierząt oraz dowiedzieli się o życiu i zwyczajach tego wymierającego gatunku. Prowadząca uświadomiła dzieciom również przyczyny malejącej populacji tych wspaniałych, małych gryzoni.

Na zakończenie spotkania odbył się konkurs. Okazało się, że te puszyste i urocze zwierzaki wzbudziły bardzo duże zainteresowanie dzieci. Wszyscy uczniowie doskonale poradzili sobie z konkursowymi zadaniami. Na zakończenie uczestnicy lekcji przyrody otrzymali fotografie i kolorowanki przedstawiające szynszyle.

Bardzo dziękujemy pani Annie Werengowskiej za interesujący wykład.

Foto i tekst: U. Złotowska