Konkurs Matematyczny „KANGUR”

KANGUR„Dwójka” cieszy się z sukcesu ucznia klasy IVb Oskara Ruczyńskiego, który w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR” zdobył maksymalną ilość punktów (120/120). W Warmińsko-Mazurskim tylko 6 uczniów otrzymało taki wynik.

 Oskar lubi wszystkie przedmioty, ale najbardziej matematykę. – Zawsze lubiłem, bo na matematyce łatwo mi idzie. Ogólnie z lekcji pamiętam wszystko – uczeń nie chwali się, odpowiada tylko na moje pytanie. Czy zadania konkursowe były łatwe? – Te za 3-4 pkt. tak, z pozostałych początkowo w jednym pomyliłem obliczenia. To trochę śmieszne. Działania odwrotnie przypisałem słońcu i księżycowi, dopiero przy sprawdzaniu zadania zauważyłem przestawienie. Błąd poprawiłem, ale już nie byłem pewien sukcesu. I dodaje – mam taki zwyczaj, że na koniec wszystkie zadania sprawdzam. Zawsze to robię…

           Kangur” jest popularnym konkursem. – Tegoroczny program realizowano w 51 krajach świata w Europie, Azji, Ameryce i Afryce. Do edycji przystąpiło ponad 6 milionów uczniów, a w Polsce ponad 317 tysięcy! Organizatorem centralnym eliminacji jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontières. Patronat nad konkursem sprawuje Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – Wydział Matematyki i Informatyki. 

Opiekunką, która przygotowała Oskara do konkursu jest nauczycielka matematyki pani Magda Dobecka.

Konkurs Matematyczny „KANGUR”Konkurs Matematyczny „KANGUR”

 

Tekst: R. Nitkowska

Zdjęcia: G. Wiącek