Z Niepodległą gra o zwycięstwo! Historyczna potyczka reprezentacji ósmych klas

Warto przybliżać uczniom polską historię, korzystając  nie tylko z podręcznika szkolnego, lecz także podczas wspólnej zabawy. Okazja była wyjątkowa, ponieważ cała szkoła obchodziła 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Rywalizacja z wykorzystaniem klasycznej planszy do „Chińczyka” przyniosła wiele emocji. Reprezentanci klas:  VIII a, VIII b i VIII d byli świetnie przygotowani do trudnych pytań dotyczących utraty suwerenności, walki o niepodległość Polski, okoliczności jej odzyskania i historii pierwszych lat dwudziestolecia międzywojennego. Gra polegała na tradycyjnym przemieszczaniu pionków po planszy w celu wprowadzenia ich do domków na mecie, jednak po każdym rzucie kostką zespoły otrzymywały pytanie. Dobra odpowiedź nagradzana była przesunięciem pionka o sześć pół do przodu. Walka była zacięta, ale przebiegała w przyjaznej atmosferze. Minimalnie lepsza okazała się reprezentacja klasy VIII b, pozostałe dwie ekipy deptały im jednak po piętach, a bez odpowiedzi pozostała tylko minimalna ilość pytań. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni ocenami celującymi!

Tekst: Michał Mazanowski

Korekta i red. językowa: Lidia Miłosz