Małgorzata Rybak z II c laureatką w Powiatowym Konkursie pn.” Narysuję ważny dzień…”

Uczniowie klas I-III mieli możliwość wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Narysuję ważny dzień- jak wyobrażam sobie wielkie święto odzyskania niepodległości”.

Z całego powiatu zostały nadesłane  372 prace, spośród których wyłoniono 27.

Konkurs wspólnie zorganizowały instytucje: Biblioteka Publiczna w Iławie wraz z bibliotekami publicznymi powiatu i Starostwem Powiatowym w  Iławie.

Celem konkursu było zachęcenie do ekspresji artystycznej, rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Uczniowie mieli zaprezentować własne wizje uroczystych obchodów święta odzyskania przez Polskę niepodległości.

27 listopada w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie odbyło się uroczyste podsumowanie. Prace były oceniane w siedmiu kategoriach wiekowych: dzieci do lat trzech, czterolatki, pięciolatki, sześciolatki oraz uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich szkoły podstawowej.

Dyplom i nagrodę z rąk Starosty Powiatu Iławskiego miała przyjemność odebrać uczennica klasy II c – Małgorzata Rybak, wychowanka pani Jadwigi Madej. Nasza laureatka zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy sukcesu!

Tekst: Jadwiga Madej