Vc, VId i „Zielone Nutki” Rodzicom, Dziadkom i Rodzeństwu w spektaklu świątecznym pt. „Podziel się sercem”

19 grudnia 2018 r. uczniowie klas V c i VI d wraz ze szkolnym chórem „Zielone Nutki” zaprezentowali swoim rodzicom, dziadkom i rodzeństwu widowisko  przygotowane z okazji świąt Bożego Narodzenia.  Organizatorkami popołudniowego spotkania były panie: Lidia Miłosz, Izabela Rybińska, Joanna Mańska i Katarzyna Byczkowska.

Prowadzone podczas przygotowania spektaklu ćwiczenia przyczyniły się do rozwoju umiejętności: recytatorskich, krasomówczych i teatralnych.  Wielu uczniom pomogły pozbyć się lęku przed wystąpieniami publicznymi, głośnym mówieniem, wsparły w radzeniu sobie ze stresem szkolnym. Uczniowie klas V c i VI d zgodnie współpracowali. Wykazali się odpowiedzialnością, refleksyjnością. Radzili sobie z rozpoznawaniem własnych i cudzych stanów emocjonalnych i okazywali sobie duże wsparcie. Za zespołowe działania zostali nagradzani pochwałami dyrektor szkoły. W umiejętny sposób zaprezentowali swój potencjał i zainteresowania.

Więcej szczegółów i obsada w relacji z występów, które odbyły się 21 grudnia 2018r.:

Tekst: Lidia Miłosz, Izabela Rybińska

Zdjęcia: Daniel Rybiński