Średniowieczne zamki z klocków Lego

Klasy Ia, IIb i IIc brały udział w niecodziennych warsztatach przeprowadzonych z wykorzystaniem klocków Lego. Tematem zajęć był średniowieczny zamek. Uczniowie świetnie się bawili podczas tworzenia bardzo realistycznej makiety zamku średniowiecznego. Podzieleni na grupy budowali ośmiokątne baszty, salę królewską, cech rycerski, bramę z mostem zwodzonym, stajnię oraz targowisko na dziedzińcu. Ponadto dowiedzieli się o różnych ciekawostkach dotyczących swoich budowli i na podstawie wysłuchanych wiadomości odpowiadali na pytania.

W czasie warsztatu uczniowie rozwijali umiejętności konstrukcyjne, sensoryczno-motoryczne oraz współpracy w grupie. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wykazały się dużą kreatywnością, dzięki czemu powstały piękne średniowieczne zamki zbudowane z klocków Lego.

Zdjęcia i tekst: Katarzyna Leliwa

Korektor: Anna Grajewska