Krasomówcze sukcesy Laury Romero Sochackiej i Patryka Lessmana

19 października 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Iławie odbyły się eliminacje powiatowe XLIII Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej im. Marii Zientary-Malewskiej dla uczniów szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i klas gimnazjalnych z terenu powiatu iławskiego. Zwycięzcami eliminacji powiatowych w dwóch kategoriach wiekowych zostali uczniowie naszej szkoły:

  • Laura Romero Sochacka, klasy IV – VI, nauczyciel przygotowujący: Lidia Miłosz;
  • Patryk Lessman, klasy VII-VIII i klasy gimnazjalne, nauczyciel przygotowujący: Joanna Bakaluk, e.a. z Igorem Tasarzem z SP nr 5 w Iławie.

Laura zaprezentowała tekst pt. „Żeby skoczyć, trzeba rzucić serce za przeszkodę” autorstwa Lidii Miłosz. Patryk pokazał swój talent w wystąpieniu pt. „Co łączy bombę, kapsułę czasu, UFO i celebrytę? Opowieść prawdziwa”, który napisał wspólnie z nauczycielką języka polskiego – Joanną Bakaluk. Zwycięzcy otrzymali  dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Iławskiego.

Nasi zdolni uczniowie wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 24.10.2018 r. w kaplicy Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim.

O wcześniejszych wojewódzkich i ogólnopolskich sukcesach  krasomówców z SP 2  można przeczytać  w innych artykułach na szkolnej stronie:

Laura Romero Sochacka (nauczyciel – Lidia Miłosz)

http://ssp2.edu.pl/konkursy/laura-romero-sochacka-ogolnopolskim-konkursie-krasomowczym-legnicy

Patryk Lessman (nauczyciel – Joanna Bakaluk)

http://ssp2.edu.pl/zdjecia-na-baner/sukces-dla-szkoly-miasta-wojewodztwa

Izabela Januszewska (nauczyciel – Lidia Miłosz)

http://ssp2.edu.pl/z-zycia-szkoly/xxxi-ogolnopolski-konkurs-krasomowczy-dzieci-szkol-podstawowych-legnicka-przygoda-izabeli-januszewskiej

Filip Rybiński (nauczyciel – Joanna Bakaluk)

http://ssp2.edu.pl/z-zycia-szkoly/sukces-mlodego-oratora

 

Tekst: Lidia Miłosz

Zdjęcia: Lidia Miłosz, archiwum Starostwa Powiatowego w Iławie