Aleksandra Stępka i Bartosz Stefaniak z SSP 2 uczestnikami finału Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea w Warszawie

Uczniowie naszej szkoły:

Aleksandra Stępka z  IVd (nauczyciel: Joanna Mądra) 

oraz

Bartosz Stefaniak z IVb (nauczyciel: Beata Seroczyńska) 

zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea w Warszawie. 10 kwietnia 2017 roku nasi czwartoklasiści dzielnie rezprezentowali SSP 2 w stolicy.

Warto dodać, że Pangea przeprowadzana jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach, Węgrzech oraz Litwie. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad 10 000 uczniów z 4 000 szkół. Organizatorem i patronem merytorycznym przedsięwzięcia jest Grupa Uczelni Vistula w Warszawie.  Cel konkurs to rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku logicznego myślenia. Uczestnicząc w nim, uczniowie mogą poszerzać horyzonty, rozbudzać motywację do nauki oraz czerpać radość z odkrywania tajników królowej nauk.

Start w finale był dla naszych czwartoklasistów ogromnym przeżyciem.  Ola i Bartek nie znaleźli się w gronie laureatów, ale zdobyli nowe, cenne doświadczenia.  Jesteśmy z Was dumni, gorąco gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnej edycji.

Tekst: Joanna Mądra

Redakcja językowa i korekta: Lidia Miłosz