Uczniowie klasy IV c na wycieczce we Fromborku

13 maja 2019 r. uczniowie klasy IV c odbyli jednodniową wycieczkę do  urokliwego miasteczka Frombork, podczas której poznali miejsce pracy, życia i śmierci największego polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Dzieci zachwyciło przede wszystkim Wzgórze Katedralne z przepięknym kompleksem średniowiecznej zabudowy, której historię przybliżył  im pan przewodnik. Miały okazję zobaczyć również miejsce zamieszkania oraz pochówku wielkiego astronoma. Niezwykłych wrażeń dostarczyła Wieża Radziejowskiego z wahadłem Foucaulta, z której można było podziwiać panoramę Fromborka z Zalewem Wiślanym.

Podczas wycieczki klasa IV c uczestniczyła w seansie w jednym z najlepszych polskich planetariów, a także poznała historię tworzenia i wydania wielkiego dzieła pt. „O obrotach sfer niebieskich”. Odwiedziła muzeum,  w którym znajdują się pamiątki i eksponaty związane z historią astronomii. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć dwa egzemplarze najsłynniejszego dzieła Kopernika oraz przyrządy astronomiczne, którymi się posługiwał.

Wychowawcy klasy IV c

Anna Święta, Agnieszka Krakos