Projekt „PUPIL” klasy IIb

Klasa IIb w ramach zajęć zintegrowanych realizowała projekt „Pupil”, który miał na celu uświadomienie dzieciom, w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami domowymi.

Na początku uczniowie pracowali w grupach. Ich zadaniem było przygotowanie prezentacji na temat wylosowanego zwierzątka domowego, tj. kota, świnki morskiej, chomika, królika czy psa. Każda grupa prezentowała swoją pracę przed całą klasą. Mimo że było to ich pierwsze zadanie wykonywane w takiej formie, wszyscy poradzili sobie z tym bardzo dobrze.

Kolejnym punktem projektu była wycieczka do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie mogli obejrzeć pieski, posłuchać o historii życia niektórych z nich. Klasa wybrała się także na spacer z dwoma pupilami, każdy uczeń miał możliwość prowadzenia zwierzątka. Dodatkowo klasa IIb wirtualnie adoptowała pieska, który wabi się Plamka.

Ostatnim punktem projektu była wizyta w lecznicy „Panda”. Dzieci obejrzały różne pomieszczenia, m.in. salę operacyjną, oraz urządzenia, które są potrzebne do leczenia zwierząt. Zobaczyły też, w jaki sposób wykonuje się badanie USG. Na koniec wizyty uczniowie zadawali pani doktor wiele przygotowanych wcześniej, interesujących pytań.

Udział w projekcie uwrażliwił uczniów na potrzeby zwierząt i pobudził ich fascynację pupilami.

Tekst i foto: Katarzyna Leliwa

Redakcja językowa: Anna Grajewska