III B uczestniczyła w kiermaszu wielkanocnym na warsztatach terapii zajęciowej

Już po raz kolejny klasa III B odwiedziła iławską siedzibę Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tym razem uczniowie z opiekunami mieli  przyjemność uczestniczyć w różnorodnych zajęciach przygotowanych z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Trzecioklasiści odwiedzili różne warsztaty: stolarski, kulinarny, decoupage’u, aktywizacji zawodowej, plastyczny oraz krawiecki. Dzieci własnoręcznie wykonywały różnorodne prace powiązane tematycznie z działalnością danej pracowni. Przygotowały budyń, malowały płócienne torby, robiły breloczki, od podstaw wykonały drewnianego kwiatka. Uczniowie wyszli spełnieni artystycznie z rękami pełnymi prezentów oraz ozdób wielkanocnych, bo wszystkie wytwory mogli zabrać do domów.

Projekt pn. „Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej” realizowany jest przez Stowarzyszenie ESWIP w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Adelfi i współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dziękujemy za tak gorące przyjęcie i poświęcony nam czas.

Tekst: Monika Mroczkowska

Zdjęcia: Monika Mroczkowska, Justyna Gołębiowska