Masowe biegi przełajowe w Suszu

W poniedziałkowe przedpołudnie 26.09.2018r. w Suszu w ramach Masowych Biegów Przełajowych o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego ścigali się uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Iławska „dwójka” również wystawiła swoich reprezentantów do rywalizacji na poszczególnych dystansach.
Impreza rozpoczęła się około godz. 10.00. Po krótkiej części oficjalnej startem do biegu na dystansie 300 metrów rozpoczęły się zmagania sportowe. Uczniowie rywalizowali w 7 biegach na 5 dystansach, których trasa wiodła alejką nad jeziorem Suskim i kończyła się na bieżni pobliskiego orlika.
Dla 3 pierwszych biegaczy i biegaczek  z każdego dystansu, organizator ufundował medale i nagrody rzeczowe, a zdobywcy miejsc IV – VI otrzymali dyplomy. W  klasyfikacji  drużynowej  szkoły za miejsca I-III otrzymały pamiątkowe puchary, a za miejsca VI -VI dyplomy. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli  swoje biegi, wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych.
W punktacji drużynowej SP 2 zajęła 1 miejsce, a dla gminy Miasta Iławy wywalczyliśmy 2 miejsce w klasyfikacji.

A oto nasi faworyci poszczególnych biegów:

Bieg na dystansie 300m:
3 miejsce – Maria Dembińska IV D