Wywiad z p. Henrykiem Zabłotnym – DYREKTOREM NASZEJ SZKOŁY

Wywiad przeprowadziły: Klaudia Borysiuk i Daria Mychałyk z KL. VI F (SZKOLNE KOŁO REDAKTORSKIE)
Opiekun: Lidia Miłosz

1. Czy Pan dyrektor lubi swoje obowiązki ?
Odp: Lubię swoją pracę, sprawia mi przyjemność, chociaż czasami jest Bardzo dużo obowiązków, z których najbardziej nieznośne jest pisanie różnych sprawozdań i referatów.

2. Czym Pan się interesował gdy był Pan w naszym wieku ?
Odp : Gdy byłem w waszym wieku, tak jak wy uczyłem się w szkole, a dodatkowo uprawiałem sport, zbierałem znaczki pocztowe i monety.

3.Czy lubił Pan przychodzić do szkoły jako uczeń i jak Pan wspomina tamte czasy ?
Odp : Lubiłem przychodzić szczególnie na lekcje : przyrody, geografii i wychowania fizycznego. Na wagary nie wolno było chodzić. W klasie było 40 osób. Uczniów można było karać fizycznie. Chodziłem do tej samej szkoły, w której teraz pracuję.

4. Jak w tamtych czasach wyglądał system nauczania ? Jacy byli uczniowie ?
Odp : Była wtedy szkoła 7 – klasowa. Oprócz j. polskiego i matematyki były takie przedmioty jak : fizyka, chemia, geografia. Nauczyciele byli mili, ale bardzo wymagający.

5. Czy chciałby Pan przenieść się w czasie i wrócić do szkoły z czasów swojego dzieciństwa jako dyrektor ?
Odp : Nie. Zdecydowanie wolę teraz tu być jako Pan dyrektor.

6.Jak lubi Pan spędzać czas, jakie ma Pan zainteresowania ?
Odp : Lubię odpoczywać aktywnie, przebywać dużo na świeżym powietrzu, lubię przyrodę. Uprawiam żeglarstwo i narciarstwo. Zajmuję się działką ogrodniczą, gram w tenisa ziemnego.

7. Czy Pan się nie nudzi czasami w swoim gabinecie ?
Odp : Nie nudzę się w gabinecie, bo zawsze jest coś do zrobienia… czasami udzielam wywiadu dzieciom…, a innym razem rozmawiam o ważnych sprawach z dorosłymi.

8.Jakie mógłby Pan dać rady dla uczniów, aby osiągali lepsze wyniki w nauce ?

Odp : Moje rady są następujące :

• uważać na lekcji;
  • z lekcji jak najwięcej zapamiętać;
  • codziennie odrabiać zadane prace;
  • czytać lektury;
  • być aktywnym na lekcji;
  • pytać o wszystko, czego się nie rozumie;

Życzenia dla nas redaktorów :

Życzę Wam, żebyście zostały redaktorkami wymyślonego przez siebie pisma dla dzieci i młodzieży. Doceniam waszą pracę i życzę Wam powodzenia.