NAJLEPSZY W POLSCE. WYGRANA W WARSZAWIE – 28 maja 2010 roku.

Błażej Raszyński, uczeń klasy III d, zdobył I miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie „Z poprawną polszczyzną, na co dzień”. Sukces to nie lada, bowiem do konkursu przystąpiło ponad 29 tysięcy uczniów z całej Polski. Konkurs składał się z trzech etapów.
Finał konkursu odbył się 28 maja 2010 roku w Pałacu Staszica, w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Błażej Raszyński – uczeń pani Grażyny Wiącek, wykazał się erudycją. Jest szczególnie utalentowanym Dzieckiem. Uwielbia literaturę i informatykę, pasjonuje Go astronomia Już teraz zasługuje sobie na miano „Małego Literata”, bowiem w twórczy i oryginalny sposób tworzy literackie dzieła, które charakteryzuje bogate słownictwo, leksyka, poprawna frazeologia, fleksja, poprawna składnia i stylistyka. Każda jego pisemna wypowiedź charakteryzuje się trójdzielną kompozycją, wzbogaconą dialogami i dość często polilogami. Ponadto Uczeń wykazuje się poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną oraz pamięta o akapitach. Pismo Błażeja jest bardzo czytelne, jak po kursie kaligrafii.
I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Z poprawną polszczyzną, na co dzień” w PAN w Warszawie jest wielką formą uznania i ogromnym sukcesem. Błażej otrzymał dwa dyplomy – dyplom Finalisty Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną, na co dzień” oraz dyplom Laureata I. Miejsca Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną, na co dzień”, słowniki i książki oraz nagrodę główną – notebooka.

Gratuluję Błażejowi i Jego Rodzicom. Zarazem wyrażam swój wielki podziw i uznanie. Jestem dumna z osiągnięć Mojego Ucznia – Błażeja Raszyńskiego.

Wychowawczyni klasy III d

Grażyna Wiącek

NAJLEPSZY W POLSCE. WYGRANA W WARSZAWIE - 28 maja 2010 roku.

FOTO: Błażej Raszyński z Rodzicami.

NAJLEPSZY W POLSCE. WYGRANA W WARSZAWIE - 28 maja 2010 roku.

FOTO: Błażej Raszyński z nauczycielem – wychowawcą Grażyną Wiącek.

NAJLEPSZY W POLSCE. WYGRANA W WARSZAWIE - 28 maja 2010 roku.NAJLEPSZY W POLSCE. WYGRANA W WARSZAWIE - 28 maja 2010 roku.

FOTO:
Grażyna Wiącek