Na dobry początek dnia śniadanie przygotuje IA

Na dobry początek dnia śniadanie przygotuje IA8 listopada – podobnie jak inne szkoły w całej Polsce – w Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania dzieci wspólnie z rodzicami (p. Beatą Furmanek, Ewą Stopą, Zbigniewem Cieczką i Wiolettą Podgórską) przygotowali poranne śniadanie.
Uczniowie zrobili pyszne kanapki, torciki i koktajl owocowy oraz myszki z jajek. Rodzice na rozpoczęcie wspólnego śniadania wraz z wychowawczynią zaśpiewali dzieciom – smacznego, smacznego życzymy wam….
Z okazji śniadania wykonano wystawkę z materiałem poglądowym, obecnie eksponowaną na holu korytarza.
Było to nowe doświadczenie dla dzieci, które dostarczyło wiele emocji i przeżyć oraz radości, zachwytu, a wszystko to we wspaniałej atmosferze powiązanej z zabawą.
Uczniowie wstąpili także do Klubu Śniadanie Daje Moc. Będą poznawać wartości odżywcze różnych produktów i jak ważną rolę spełniają warzywa i owoce w codziennym życiu. Same już przekonały się, że dobrze jest rozpocząć dzień od smacznego śniadania.

Tekst; U. Złotowska

Foto; R. Safianowski