DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA 2011

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKAW piątek (23.09) po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Tego dnia w pogodne popołudnie boisko naszej szkoły odwiedzili uczniowie wraz ze swoimi rodzinami i bliskimi osobami.

Głównym bohaterem spotkania był oczywiście „ziemniak”. Nie zabrakło pyszności takich jak: tradycyjne placki ziemniaczane, pieczone na ognisku kiełbaski, chleb ze smalcem, ogórki, kluski a także słodkie ciasta na deser. Wszystko to można było nabyć za symboliczną złotówkę, a dla uczniów naszej szkoły oferta była gratis.
Klasy I-III przygotowały piękne plakaty z warzywami i owocami, które stanowiły tło wiejskiej dekoracji. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konkursy. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą w quizie, po wysłuchaniu zaprezentowanej przez uczennice naszej szkoły bajki i listu do pieczonego ziemniaka. Klasy IV przygotowały warzywne ludziki, klasy V i VI jesienne kosze warzywne i owocowe.
Wszystkie wykonane przez uczniów prace cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W kategorii na „najciekawszy ludzik” I miejsce zdobyła klasa IVC, II miejsce – klasa IVD, III miejsce – klasa IVA. Najciekawszym koszem owocowym został okrzyknięty kosz klasy VC, II miejsce – klasa VD, III miejsce – klasa VIA. Kosz warzywny – II miejsce – klasa VD, III miejsce – klasa VI D; nie przyznano miejsca I. Nauczycielki wychowania fizycznego przygotowały konkurs sprawnościowy dla klas I – „Sadzenie ziemniaków i wykopki”. „Pierwszaki” dzielnie poradziły sobie w tej konkurencji.
Nie zabrakło również konkursów dla rodziców naszych pociech. Tatusiowie zmierzyli się w obieraniu ziemniaków na czas, a mamusie w konkurencji na najdłuższą obierkę. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się kramik przygotowany przez panie ze świetlicy szkolnej, gdzie wszystkie chętne dzieci mogły własnoręcznie wykonać różne pieczątki z ziemniaków. Podsumowaniem naszej imprezy integracyjnej był wspólny taniec w kręgu i wykonanie utworu „Słoneczko”. Uśmiechu i udanej zabawy nie brakowało podczas tego spotkania. Miejmy nadzieję, że będzie więcej okazji do wspólnego biesiadowania w tak miłym gronie i świetnej atmosferze jak w to piątkowe popołudnie.
Inicjatorem spotkania była Rada Rodziców. Pomoc przy realizacji imprezy zapewnili nauczyciele i inni pracownicy naszej szkoły. Ogromne wsparcie i wielkie serce okazali nasi sponsorzy, za co serdecznie dziękujemy.

 Tekst: A. Pastorska

Foto: A. Patorska

S. Krajewska

R. Nitkowska

 

 DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

 

 

 

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKADZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA