„Zdążyć z pomocą dla Jakuba”

14610758_1079559882097119_532211615_n9 października 2016 r. o godz. 13 w Gimnazjum Samorządowym nr 1 odbył się FESTYN CHARYTATYWNY „Zdążyć z pomocą dla Jakuba”.

Kuba ma 17 lat. Jest absolwentem Przedszkola nr 5, Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Iławie oraz Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Aktualnie jest uczniem II klasy Liceum im. Stefana Żeromskiego w Iławie i jak nigdy wcześniej potrzebuje pomocy.

Kuba choruje na encefalopatię z odkładaniem żelaza w tkance mózgowej (NBIA). To bardzo rzadkie schorzenie, na które w Polsce choruje jedynie 40 osób (polega na zanikaniu mięśni). Jest to nieuleczalna  choroba genetyczna, na którą nie ma jeszcze lekarstwa. To, co może Kubie pomóc, to dość kosztowna rehabilitacja, na którą właśnie w niedzielę zbierano środki. Społeczność uczniowska naszej szkoły również wzięła udział w festynie. Przez cały tydzień począwszy od Święta Pieczonego Ziemniaka uczniowie reprezentujący Samorząd Uczniowski naszej szkoły zbierali pieniądze do puszek oraz pluszaki, które zostały przekazane na loterię fantową. Były licytacje, występy, a wszystko to w nowej hali sportowej Gimazjum nr 1.

Z festynu zebrano ok. 40000 zł. Nasz wkład to 1351,66 + 205,50 za Pluszaki. Wielkie PODZIĘKOWANIA dla wszystkich ludzi ogromnych serc, którzy pomogli przygotować festyn oraz dla tych, którzy przyszli i wzięli udział w licytacji, loterii fantowej, pchlim targu, w drugim życiu biżuterii, w zabawach dla dzieci, poczęstunku, przejazdach motocyklami, oglądaniu wozów bojowych straży pożarnej kierują rodzice Kuby Maria i Bogusław Kiejnowscy oraz sam Kuba.

Muszę powstrzymywać emocje na wodzy by się nie rozpłakać…- powiedział wzruszony Kuba, któremu trudno było uwierzyć, jak wielkie wsparcie dostał od tylu nieznajomych mu ludzi.

Tekst: Magdalena Grzybowska

Foto: Magdalena Grzybowska

Redakcja językowa: Beata Waruszewska