Szlachetna Paczka 2017

Po raz piąty nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Ten jeden z największych projektów społecznych w Polsce rozpoczął się w 2001 roku. Jego pomysłodawcą jest ksiądz, filozof, myśliciel i społecznik Jacek Stryczek.

Podobnie jak w latach poprzednich, społeczność szkolna szeroko otworzyła swoje serca. Staraliśmy się przygotować dary tak, aby sprostać potrzebom wybranej rodzinie. Przygotowaliśmy 29 paczek, w których znalazły się: chemia gospodarcza, kosmetyki, pościele, ręczniki, odzież, buty, zabawki, przybory szkolne, gry, układanki i wiele innych niezbędnych rzeczy. Zebraliśmy też dużą ilość artykułów spożywczych oraz słodyczy dla dzieci. Ponadto zakupiliśmy także lodówkę, która była bardzo potrzebna.

Obdarowując rodzinę, daliśmy jej nadzieję na zmianę. Warto dodać, że przygotowywanie paczki sprawiało dużą radość także nam.

W imieniu obdarowanej rodziny składam serdeczne podziękowania wszystkim tym, dzięki którym mogliśmy zorganizować „Szlachetną Paczkę”.

Tekst i foto: U. Złotowska

Redakcja językowa: Ł. Grajewski

sdfsfsdf